Bolest beder

Léčba bolesti beder vyvolanou chladem, větrem, vlhkem

Co užívat

jednu z uvedených tinktur

UVOLNĚNÍ DRAH – více odstraňuje patogen (vlhko, chlad, horko)

POSÍLENÍ OPORY – kromě uvolnění blokád posiluje ledviny

Dávkování a doba užívání

Bylinnou směs užívejte do vyřešení potíží a ještě 5 dní po jejich ústupu

UVOLNĚNÍ DRAH nebo POSÍLENÍ OPORY 

  • před použitím vždy tinkturu protřepat, mírné zakalení je normální
  • denní dávka je 1 kapka na 1 kg tělesné hmotnosti, denní dávku rozdělit na dvě části – ráno a večer, tzn. pokud vážíte například 60 kg, tak si dáte 30 kapek ráno a 30 kapek večer
  • první 3 dny akutního stavu tuto dávku brát 4-6 x denně – tzn. 30 kapek brát 4-6 x denně
  • tinktury užívejte na lačno, minimální odstup je 30 minut před jídlem nebo jedna hodina po něm
  • tinkturu je možné zalít trochou vroucí vody a tím dojde k odpaření se alkoholu, tento postup je vhodný pro děti nebo řidiče
  • pokud užíváte léky předepsané lékařem či jiné potravinové doplňky, užívejte je s odstupem od léčivých hub či bylinných tinktur 1/2 až 1 hodinu

Jak POSÍLIT IMUNITU, aby se nám choroby vyhýbaly?

MUDr. Martin Dvořák

Datum: 6.1.2022

Bolet bederní – L páteře

Rozlišujeme:

Akutní lumbago, tj. stav náhlé zničující bolesti nejčastěji vzniklé po zvednutí těžkého břemene nebo po nevhodném pohybu. Pacienti mohou mít pocit „lupnutí v zádech“ a od bolesti si ulevují typickou polohou v mírném předklonu. Kvůli bolestem a svalovým spasmům se pacient nemůže předklonit ani narovnat, vadí mu jakýkoliv pohyb. Příčinou je akutní blokáda nebo diskopatie.

Chronické lumbalgie jsou chronické bolesti v bedrech a kříži, bez vyzařování. Jsou nejčastěji tupé a jsou způsobené přetěžováním vazů a svalů, nacházíme svalovou dysbalanci a blokády sakroiliakálních kloubů. U starších osob je příčinou osteoporóza a degenerativní změny na páteři.

Kořenové (radikulární) syndromy, tj. obtíže při dráždění konkrétních nervových kořenů s vyzařováním do končetin. Projeví se bolestí a poruchou citlivosti v postiženém dermatomu, snížením reflexů, poruchou trafiky svalů, fascikulacemi až parézou v příslušné inervační oblasti. Příčinou je nejčastěji tlak výhřezu disku nebo kostních výrůstků na obratlích.

Při postižení kořene L4 vyzařuje bolest na přední stranu stehna a vnitřní ploše bérce k vnitřnímu kotníku. Patelár-ní reflex je snížen, je oslabena extenze v koleni a flexe v kyčli. Pacient těžko chodí do schodů.

Při kořenovém syndromu L5 je bolest lampasovitého charakteru – na zevní straně stehna, stáčí se na přední stranu bérce a nárt až k palci. Bývá oslabena dorzální flexe prstů (zvláště palce a akra končetiny), pacient zakopává a nezvládá se postavit na patu.

Syndrom kořene S1 se projevuje bolestí jdoucí po zadní straně stehna a lýtka do paty. Reflex Achillovy šlachy je oslaben, stejně jako plantární flexory nohy prstů. Pacient se nepostaví na špičku. Tomuto radikulárnímu syndromu říkáme také syndrom lumboischialgický (dráždění n. ischiadicus).

Velmi důležitý a nebezpečný je syndrom kaudy. Operace musí proběhnout do 24 hodin.

Bolesti beder vyvolaná chladem, větrem, vlhkem pohledem čínské medicíny, přírodní léčba, léčivé houby a bylinky

Přírodní léčba bolesti beder vyvolanou chladem, větrem, vlhkem, léčivé houby a bylinné směsi čínské medicíny

Pokud potřebujete nalézt řešení dalších zdravotních problémů přejděte na stránku Vyhledávání podle potíží.

Visited 850 times, 1 visit(s) today

Write A Comment