Opary jsou malé puchýře, které se nejčastěji tvoří kolem úst nebo na rtech. Jsou způsobeny herpes viry, které jsou charakteristické svou schopností přetrvávat v těle po celý život a opakovaně se aktivovat při oslabení imunitního systému.
Jak TČM pomáhá při zánětlivých onemocněních?
TČM pomáhá při zánětlivých onemocněních pomocí akupunktury, bylinné léčby, masáží a cvičení. Léčí problémy jako jsou záněty močového měchýře, zánět žaludku, ledvin, ale i záněty středního ucha a další. Pro zklidnění a zmírnění projevů používá byliny jako je léčivé houby, jako jsou reishi, hericium nebo coriolus. Důležité je také dodržování správného životního stylu a stravy.
Angína (akutní tonzilitida) je akutní zánět krčních mandlí, který bývá často spojený i se zánětem hltanu (faryngitidou). Nejčastěji ji způsobují streptokokové bakterie (tzv. streptokoková angína), ale může mít i virový původ.
Růže (erysipel) je akutní bakteriální infekce kůže a podkoží. Je charakteristická ostře ohraničeným zarudnutím kůže, otokem a bolestivostí, často provázená horečkou a zimnicí. Postihuje nejčastěji dolní končetiny, ale může se vyskytnout i v oblasti obličeje nebo jinde na těle.
Chlamydie jsou bakterie, které mohou způsobovat různá onemocnění u lidí i zvířat. Infekce chlamydiemi jsou časté a mohou mít vážné zdravotní následky, pokud nejsou včas diagnostikovány a léčeny.
Gastroenteritida je zánět žaludku a střev obvykle způsobující náhlý nástup nevolnosti, zvracení, průjmu a žaludečních křečí.
Při sinusitidě se zanítí membrána, která vystýlá dutiny. Může být doprovázena zánětem nosní výstelky (rinitidou). V takovém případě je toto onemocnění známo jako rinosinusitida.
Infekční mononukleoza je onemocnění způsobené virem nazývaným virus Epstein-Barrové (EBV). Virus Epstein-Barrové se nachází ve slinách infikovaných lidí a může se šířit líbáním, kašláním, kýcháním á sdílením kontaminovaného nádobí a kuchyňských potřeb.
Jaký vliv mají dle tradiční čínské medicíny podzimní měsíce na naše zdraví? V tradiční čínské medicíně se ke každému ročnímu…