Jaký Coriolus použít?
Konkrétní použití Coriolu PRO s 35 % betaglukanů a Coriolu s 50 % polysacharidů naleznete u jednotlivých potíží – VYHLEDÁVÁNÍ PODLE POTÍŽÍ
Obecně lze říci, že Coriolus PRO s 35 % betaglukanů užíváme u problémů chronických – déle trvajících a Coriolus s 50 % polysacharidů u potíží akutních – krátce trvajících.
Použití Coriolu v praxi
- Posílení tělesného obranného systému, především proti virovým a bakteriálním nemocem + AGARICUS, CORDYCEPS, REISHI, SHIITAKE,
- při napadení parazity a patogeny jakéhokoliv druhu – bakterie, chlamydie, viry (např. mononukleóza – eb viróza), kvasinky, borelie, koky,
- doplňková terapie (podpora léčby) při rakovině a prevence rakoviny + kterékoliv houby, dle typu nádoru,
- zlepšení snášenlivosti chemoterapie a radioterapie – posílení imunitního systému + REISHI, AGARICUS, SHIITAKE, MAITAKE,
- podpora při poruchách funkce jater + MAITAKE, REISHI, AGARICUS, SHIITAKE,
- protiplísňový účinek + SHIITAKE,
- při únavových stavech + REISHI, CORDYCEPS,
- pro podporu regenerace sliznic (sinusitidy, chronické urologické záněty) + CORDYCEPS,
- pro snížení nežádoucích účinků očkování,
- před operacemi či po nich,
- gynekologické výtoky,
- zvýšení funkce štítné žlázy,
- eroze děložního čípku,
- uzlíky na štítné žláze,
- čepy na mandlích,
- chronická rýma,
- dnavá artritida – dna,
- bércové vředy.
Popis houby Coriolus odborníkem na léčivé houby
Coriolus (Outkovka pestrá, Yun Zhi, Coriolus versicolor, Kawaratake) v překladu z angličtiny (turkey tail) znamená krocaní ocas. Toto pojmenování dostal pro svůj vzhled. Říkalo se mu také „tráva říše nebes“. Coriolus roste na trouchnivějících kmenech v mírném podnebném pásu v Evropě, Asii a Severní Ameriky. V Číně byl Coriolus vysoce ceněným léčivem na čínském dvoře a to hlavně pro jeho vitalizující účinek, jelikož působí pozitivně jak na tělo, tak na mysl.
Houbu Coriolus nejčastěji najdete na napadených listnatých stromech, na jejich pařezích nebo popadaných větvích. Plodnice jsou často ve větších shlucích. Kloboučky mají půlkruhový tvar a najdete na nich pestrou škálu šedých, béžových a hnědých tónů. Čím je houba starší, tím je tmavší.
O účincích Coriolusu se dočtete v základní knize čínského bylinkářství v tzv. Shen Nongově herbáři. O houbě se píše, že posiluje mužské síly, uklidňuje nervy, prodlužuje délku života a posiluje sluch. Nejvíce ceněné jsou účinky houby Coriolus proti rakovině a nádorových onemocněním.
Houba Coriolus bojuje proti patogenům
V terapeutické praxi je Coriolus nejsilnějším bojovníkem s různými druhy patogenů.
Je mu jedno, jestli to jsou bakterie (např. zlatý stafylokok), chlamydie, viry, kvasinky, borelie, koky nebo rakovinové buňky). Existují studie a praxe je potvrzuje, že je výborný u lidského papylomaviru – HPV, který může způsobit genitální bradavice nebo i rakovinu děložního čípku. Je výborný i u dalších typů bradavic či oparů (herpes).
Skenuje váš organismus a vyhledává tyto škůdce a následně je likviduje. Abychom byli tedy přesní, nedělá to přímo, ale pomocí jednotlivých buněk vašeho imunitního systému. Z hlediska medicinálních hub jsou její účinky v této oblasti nejlepší.
Trochu se mu přibližuje houba Reishi, ale ta je více vyživující, lépe podporuje vitalitu. Trochu je podobná i léčivka Chaga, ale ta je více zaměřená na trávicí systém. Coriolus má mnohem širší zaměření.
Coriolus se užívá na rakovinu
Je to nejčastěji užívaná houba u různých onkologických problémů. Dává se u rakoviny plic, jícnu, rakovina slinivky, rakoviny prsu, rakovina vaječníku, děložního čípku, rakovina dělohy, rakovina močového měchýře, rakoviny prostaty, rakovina varlete, krve (leukémie), u lymfomu (rakovina mízní tkáně, projevuje se zduřením uzlin), rakovina žaludku, střev (s Agaricem, po měsíci Agaricus vysadit a dát houbu podle akt. stavu), rakovina tlustého střeva, rakovina jater, u melanomu (rakovina kůže), mozku, osteosarkom, obecně u rakovin pod pupkem. Vždy pokud jsou metastázy.
Může se podávat a je dobré ji podávat i během konvenční léčby, kterou bývá chemo či radioterpaie. Nejen že pomáhá likvidovat rakovinné buňky, ale pomáhá organismu zvládnout náročnou konvenční léčbu, kterou obvykle provází mnoho nepříjemných vedlejších příznaků.
Patogeny a paraziti si na Coriolus nepřijdou
Velkou oblastí působení je tzv. „skrytý patogen“. S tímto problémem přichází čím dál více lidí.
Nejprve objasníme, jak je to s patogeny a parazity.
Každý člověk má v sobě milióny různých patogenů. Některé škodí více, některé méně. Některé jsou pro člověka důležité. Člověka neustále obklopují různé a často agresivní patogeny, které se snaží dostat se do organismu a ukrást si trochu energie pro sebe. S tím se musíme smířit. Nelze vybít všechny patogeny kolem nás a ani v nás.
Mnohem důležitější je budovat si silný imunitní systém (Číňané říkají posilovat naši Zheng Qi, což je širší pojem než imunita), který dokáže udržet všechny patogeny pod kontrolou. Imunitní systém úzce souvisí s životním stylem. Jelikož ale většinou nežijeme v ideálním prostředí, stravujeme se, jak se stravujeme, pracujeme víc, než bychom měli, naši imunitu oslabujeme. Tak začnou patogeny vítězit.
A v tom je kouzlo medicinálních hub. Dokáží patogeny nejen likvidovat, ale i posilovat váš organismus, aby si je „udržel na uzdě“. Je to díky zcela výjimečným schopnostem. Žádná bylinka to tak dobře neumí.
Účinky houby Coriolus na skryté patogeny
Ale vraťme se ke „skrytým patogenům“. Představte si, že jste onemocněli chřipkou. Trochu se léčíte, trochu chodíte do práce. Příznaky časem vymizí, imunita zvítězila.
Část patogenu se ale uloží do hlubších vrstev vašeho organismu. Pak stačí nějaké oslabení či stresová situace a patogen se začne projevovat. Většinou to nejsou silné příznaky, ale jsou velmi obtěžující. A velmi různorodé.
- Bolesti hlavy,
- bolesti po těle,
- bolesti v krku,
- oteklé uzliny,
- malátnost, jako by to nebylo vaše tělo,
- pocit zvýšené teploty,
- neobvyklé pocení atd.
Pacienti to často popisují „jako by na ně něco lezlo“.
Skrytým patogenem může být cokoliv, chřipkové viry, chlamydie, EB viry, borelie, kvasinky… A na vše je výborný Coriolus. Třeba u kvasinek je dobré ho kombinovat s houbou Polyporus. Coriolus kvasinky vybije, Polyporus jim sebere potravu (odvádí z organismu vlhkost).
Toto je čínský postup detoxikace, takže bychom mohli říci, že Coriolus je výborný na detoxikaci organismu. Ale jak jsme si popsali výše, nejde jen o odstranění patogenů.
Lze ho použít i u akutních infekcí respiračního systému. Dávají se na několik dní vyšší dávky. Obvykle s betaglukanem. Dobře pomáhá i při začátku nachlazení, chřipky, virózy
Dobře funguje u například u angíny – zánětu krčních mandlí, akutního zánětu hrtanu – akutní laryngitidy, zánětu nosohltanu akutního i chronického, zánětu středního ucha akutního i chronického
Imunitu dokáže nejen stimulovat, ale podobně jako většina hub i tlumit, pokud je její odpověď nepřiměřená. Toho se využívá u autoimunitních onemocnění: štítné žlázy, revmatoidní artritidy, bronchiálním astmatu apod.
Často se dává společně s REISHI u atopických ekzémů a dalších kožních onemocnění (např. akné, lupenka – psoriáza, seboroické dermatitidy, kožních zánětlivých onemocnění – dermatitidy, růži – erysipelu, růžovka – akne rosacea).
Další dobrou vlastností Coriolu je, že dokáže regenerovat sliznice. Toho se využívá po radioterapiích, ale třeba i u astmatu, sinusitidách. Pomáhá i děložní sliznici, proto se dává jako příprava na těhotenství spolu s Cordycpesem.
Coriolus se také s výhodou používá u nosních polypů, nejčastěji s Curcuminem a tinkturou Nosní vánek.
Coriolus je chladnější povahy a odstraňuje z těla horkost, což se využívá u hyperfunkce štítné žlázy (většinou s Reishi)
Má též výrazné protizánětlivé účinky a to jak u akutních, tak i chronických zánětů. Proto se používá spolu s Reishi a Auriculárií u zánětlivých onemocnění pohybového aparátu. Nebo s Chagou či Hericiem u zánětů trávicího traktu – Crohn či ulcerózní kolitida. Nebo spolu s Cordycpesem při zánětu močového měchýře. Ale jen v mezidobí, když stav není akutní. Pokud je stav akutní, tak se Cordycpes vysadí a zvýší se dávky Coriolu. Dále se používá na zánět prostaty či zánět ledvin (nefritidu)
Stejně jako většina medicinálních hub má hepatoprotektivní účinky, ochraňuje a regeneruje jaterní buňky.
Odborné články o CORIOLU
Dávkování Coriolu pro lidi
Zjistěte, jak je to s dávkováním a užíváním houby Coriolus.
- Konkrétní použití Coriolu s 35 % betaglukanů a Coriolu s 50 % polysacharidů a jejich dávkování naleznete u jednotlivých potíží – VYHLEDÁVÁNÍ PODLE POTÍŽÍ.
- Při zdravotních problémech se užívá 4-6 kapslí denně do zmírnění problémů – nejčastěji 2-2-2 kapsle (eventuelně 1-2-1 u nádorových onemocnění v kombinaci s dalšími léčivými houbami), nebo například při začátku chřipky nebo nachlazení 4krát denně 2-4 kapsle.
- Při preventivním užívání: užívejte 1-3 kapsle denně (2–3 měsíce v roce) nejčastěji 1-0-1.
- Kapsle užívejte na lačno, minimální odstup je 30 minut před jídlem nebo jedna hodina po něm.
- Vždy užívejte 5 dní a 2 dny vynechejte, aby nedošlo k únavě imunitního systému, takto lze houby užívat dlouhodobě (neplatí při užívání Coriolu v akutních případech).
- Doporučuje se zvýšení příjmu vitamínu C, který zlepšuje vstřebatelnost léčivých látek, například ve formě extraktu brazilské třešně ACEROLY.
- Pokud užíváte houby společně s tinkturami, tak nejdříve začněte s tinkturou a v odstupu cca 15 minut užijte léčivou houbu.
- Při dlouhodobém užívání udělejte po 3 měsících na 1 týden pauzu.
- Pokud užíváte léky předepsané lékařem či jiné potravinové doplňky, užívejte je s odstupem od léčivých hub či bylinných tinktur 1/2 až 1 hodinu.
Působení dle tradiční čínské medicíny
- Doplňuje slezinu,
- odvádí vlhkost a transformuje hlen, odvádí patogeny/toxiny,
- vyživuje srdce a ducha SHEN,
- doplňuje YIN jater a ledvin,
- ochlazuje horko.
Diagnozy
- Akné
- Angína – zánět krčních mandlí
- Autoimunitní problémy obecně
- Bércový vřed
- Borelióza
- Eroze děložního čípku
- Dna
- Ekzém – atopický ekzém
- Výtoky gynekologické
- Podpora při chemoterapii
- Chlamydie
- Chřipka
- Imunita oslabená, posílení imunity
- Rakovina – karcinom – prostaty
- Rakovina – karcinom – dělohy – endometria
- Rakovina – karcinom – jater
- Rakovina – karcinom – močového měchýře
- Rakovina – karcinom – plic
- Rakovina – karcinom – prsu
- Rakovina – karcinom – tlustého střeva ( kolorektální karcinom)
- Rakovina – karcinom – žaludku
- Lupenka – Psoriáza
- Nachlazení
- Opary – herpes
- Nosní polypy
- Revmatoidní artritida ( Revma )
- Růže – erysipel
- Růžovka – Akne rosacea
- Rýma chronická
- Seboroická dermatitida – seborea
- Štítná žláza – uzlíky – cysty nebo nezhoubné nádory
- Štítná žláza – snížená funkce ( hypofunkce ) – hypothyreoza, autoimunitní zánět
- Štítná žláza – zvýšená funkce – hyperthyreoza
- Viróza
- Zánět hrtanu akutní – laryngitida
- Zánět hrtanu či průdušnice chronický, chronická laryngitida
- Dermatitida – zánět kůže
- Zánět ledvin – nefritida
- Zánět močového měchýře ( cystitis – cystitida ) a močových cest ( uretritida )
- Sinusitida – zánět nosních dutin
- Zánět nosohltanu ( Nasopharyngitis )
- Zánět opakující se a vracející se „ Pořád se ve mně něco tluče “
- Prostata – zánět – prostatitida
- Zánět středního ucha
- Kvasinková infekce, kvasinky, vaginální mykóza, kandidóza
- Čepy na mandlích
- Bradavice
- Rakovina – karcinom – děložního čípku, hrdla
- Mononukleoza – EB viróza
- HPV – lidský papilomavirus
- Nádor na mozku
- Leukémie
- Lymfom
- Melanom
- Metastázy obecně
- Rakovina – karcinom – duodena
- Rakovina – karcinom – jícnu
- Rakovina – karcinom – slinivky
- Rakovina vaječníků – ovariální karcinom
- Rakovina – karcinom – varlat
- Osteosarkom
- Zlatý stafylokok ( MRSA )
- Skrytý patogen